Więcej o HACKING PARTY

Co to jest „Sekurak Hacking Party”?

Sekurak Hacking Party to cykliczne wykłady i prezentacje o bezpieczeństwie IT, które mają na celu propagowanie wiedzy na temat szeroko pojętych cyberzagrożeń, znanych podatności w systemach, a także metod stosowanych przez cyberprzestępców.  Ich celem jest szeroka edukacja środowiska w zakresie dobrych praktyk w projektowaniu i zabezpieczaniu systemów IT.

Do kogo są głównie skierowane?

Spotkania kierowane są głównie do programistów, testerów, przedstawicieli zespołów odpowiedzialnych za  bezpieczeństwo IT w firmach oraz wszystkich pasjonatów tematu bezpieczeństwa IT.

Jaką mają formę?

Mają formę 2-3 godzinnych praktycznych prelekcji,  z bardzo  mocnym nastawieniem na merytorykę, w większości to praktyczne pokazy „hackingu” na żywo. Brak nudy gwarantowany, zero marketingu produktowego/sprzedażowego 😊

Spotkania do 2020 roku odbywały się w formie on-site, odwiedzaliśmy różne miasta w Polsce, goszcząc niejednokrotnie m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Sosnowcu, etc. i gromadząc każdorazowo setki słuchaczy!

W 2019 zorganizowaliśmy pierwszą całodzienną edycję, pod nazwą MEGA Sekurak Hacking Party – zgromadziła w Krakowie ponad 1300 uczestników, co było rekordem w branży! Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia: https://sekurak.pl/mshp/mshp_shortv1.mp4 https://sekurak.pl/mshp/mshp_longv1.mp4

Z uwagi na sytuację związaną z pandemią Covid 19 kolejna edycja całodziennego MEGA Sekurak Hacking Party 2021 odbędzie się w formule zdalnej.

Przez kogo są prowadzone?

Prezentacje prowadzone są przez znanych w branży praktyków i badaczy bezpieczeństwa mających nierzadko na swoim koncie setki zidentyfikowanych podatności w systemach, w tym w tych ogólnodostępnych typu Google, Firefox, etc (tzw. CVE). To ludzie, którzy przez swoje lata doświadczeń w branży mają naprawdę sporo do powiedzenia i jednocześnie chcący się dzielić tą wiedzą z innymi.