Więcej o HACKING PARTY

Co to jest „Sekurak Hacking Party”?

Sekurak Hacking Party to cykliczne wykłady i prezentacje o bezpieczeństwie IT, które mają na celu propagowanie wiedzy na temat szeroko pojętych cyberzagrożeń, znanych podatności w systemach, a także metod stosowanych przez cyberprzestępców.  Ich celem jest szeroka edukacja środowiska w zakresie dobrych praktyk w projektowaniu i zabezpieczaniu systemów IT.

Do kogo są głównie skierowane?

Spotkania kierowane są głównie do programistów, testerów, przedstawicieli zespołów odpowiedzialnych za  bezpieczeństwo IT w firmach oraz wszystkich pasjonatów tematu bezpieczeństwa IT.

Jaką mają formę?

Mają formę 2-3 godzinnych praktycznych prelekcji,  z bardzo  mocnym nastawieniem na merytorykę, w większości to praktyczne pokazy „hackingu” na żywo. Brak nudy gwarantowany, zero marketingu produktowego/sprzedażowego ????

Spotkania do 2020 roku odbywały się w formie on-site, odwiedzaliśmy różne miasta w Polsce, goszcząc niejednokrotnie m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Sosnowcu, etc. i gromadząc każdorazowo setki słuchaczy!

W 2019 zorganizowaliśmy pierwszą całodzienną edycję, pod nazwą MEGA Sekurak Hacking Party – zgromadziła w Krakowie ponad 1300 uczestników, co było rekordem w branży! Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia: https://sekurak.pl/mshp/mshp_shortv1.mp4 https://sekurak.pl/mshp/mshp_longv1.mp4

Zachęceni niebywałym sukcesem pierwszej edycji MEGA Sekurak Hacking Party postanowiliśmy kontynuować wydarzenia w edycji całodziennej. Pandemia pokrzyżowała nam nieco plany i musieliśmy zrezygnować z organizacji kolejnej edycji MEGA w 2020 roku.

14 czerwca 2021 roku spotkaliśmy się ponownie z naszymi wiernymi sympatykami na MEGA Sekurak Hacking Party, tym razem po raz pierwszy w formule zdalnej. I znów około 1 200 uczestników oglądało i słuchało jak hakujemy na żywo 🙂 To było bardzo owocne spotkanie, wspólnie przekonaliśmy się, że konferencje zdalne też mogą być niezwykle wartościowe! Uczestnicy docenili super merytoryczny kontent (jak zawsze :-)) i świetną organizację wydarzenia w przyjętej, nowej formule.

Po tak pozytywnym odbiorze nie mogliśmy więc czekać na kolejny rok i postanowiliśmy spotkać się ponownie 6 grudnia 2021 aby znowu trochę pohakować 🙂 Zapraszamy do udziału w kolejnej, zdalnej edycji MEGA Sekurak Hacking Party!

Przez kogo są prowadzone?

Prezentacje prowadzone są przez znanych w branży praktyków i badaczy bezpieczeństwa mających nierzadko na swoim koncie setki zidentyfikowanych podatności w systemach, w tym w tych ogólnodostępnych typu Google, Firefox, etc (tzw. CVE). To ludzie, którzy przez swoje lata doświadczeń w branży mają naprawdę sporo do powiedzenia i jednocześnie chcący się dzielić tą wiedzą z innymi.

©2023 Sekurak Hacking Party