Relacja z Mega Sekurak Hacking Party

Remote Sekurak Hacking Party/ 8 maja 2020

RELACJA Z WYDARZENIA

Data: 08.05.2020 / Miejsce: on-line

AGENDA

 • łamanie / odzyskiwanie haseł do nietypowych miejsc (np. volumeny Veracrypt, pliki managerów haseł, inne popularne archiwa)

  Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, całość zobaczymy na żywo z wykorzystaniem mocnej maszyny (4 GPU).

 • VPN ninja – czyli konfiguracja VPNów w praktyce

  Piotr Wojciechowski: Wielu administratorów gdy słyszy hasło VPN to dostaje gęsiej skórki. Nieważne czy mowa jest o połączeniach typu site-to-site czy remote access. Rzeczy, które potencjalnie mogą nie zadziałać są setki jeżeli nie tysiące. W czasie sesji zaprezentuję proces konfiguracji różnych połączeń site-to-site VPN, przykładowe problemy, metody ich diagnostyki czy dogłębnej analizy. Oraz na częstych problemach z uruchomieniem szyfrowanego połączenia do chmury publicznej, lub gdy w naszej sieci mamy jedynie prehistoryczny sprzęt. Nie zapomnimy też o usługach remote access czy najlepszych praktykach, które z miejsca możesz wdrożyć w swojej sieci!

 • Kradzież tokenów do resetu hasła przez nagłówek Host – studium przypadku

  Abstrakt: Na prezentacji zostanie omówione studium przypadku, gdzie przez ustawienie odpowiedniego nagłówka Host w zapytaniu możliwe było doprowadzenie do wycieku tokenów służących do resetu hasła użytkownika.

 • Tunelowanie ruchu tcp w innych protokołach

  Krzysztof Bierówka: tunelowanie ruchu tcp w innych protokołach – czyli sprawdźmy łatwo czy nasz system DLP (Data Leak Prevention) jest skuteczny…

©2024 Mega Sekurak Hacking Party